Noktaları sevmiyorum

Sizleri bilmiyorum ama üzüntümü hafifletmek istediğim zaman bir şeylerle uğraşmak beni her zaman rahatlatır. Yaşadığım şokun etkilerini azaltmak için ben de oyalanacağım en iyi şeyin hikâyelerimi bir araya getirme işlemine devam etmek olduğuna karar verdim. Yazdıklarımı dört ayrı zaman diliminde sıralamıştım, bir süredir uzak kaldığım dosyaya bakınca üçüncü bölümün sonuna geldiğimi fark ettim. En son hikâye ise ‘söz verirken iki defa düşünmek gerek’ isimli çalışmam. Hatırlamak için göz attığımda donup kaldım, bu çalışma annemin bize vasiyeti ile ilgiliydi, ana mesajı da morg konusuydu.

Ben unutmaya çalışırken farkında bile olmadan yine aynı yere döndüm. İster istemez gözlerim buğulandı, daha geçenlerde kız kardeşim Semra’nın cansız bedenini orada görmüş ve sonrada oradan alıp tabuta koymuştum. Bu film sanki sürekli benim için dönüp duruyor, morgdan ne kadar uzak durmaya çalışsam da olmuyor. Hislerimi derinlere gömmeye çalışsam da bu imkânsız, ne gözlerim bana itaat ediyor ne de dudaklarım. Bu dramı yaşarken paramparça olmuş kalbimi ise hiç saymıyorum.

DSCF6322

Bu nasıl bir filmdir böyle? Ben başrolde olmaktan yoruldum artık, oynamak istemiyorum ama olmuyor. Film aynı ama zamanlar farklı, duygular yorulmuş kalp ise attığının bile farkında değil. Gözlerim buğulu yazıyorum, içim acıyor ama zamanı geriye çevirme imkânım yok. Keşke kelimesini lügatimden sileli çok oldu, gerçekleri kabulleniyorum ama zorlanıyorum. Evimize kendi ayağıyla gelen kardeşimi geldiği yere tabutta geri göndermek çok acı.

Çok acımasız bir film bu, biterken insanın yüreğini söküp götürüyor yanında.  İnsan çaresizliğiyle öylece kalıyor ortada, sona eren bir hikâyenin noktasını koymaktan başka elden bir şey gelmiyor. Bu filmi yaşamak zorundayız biliyorum ama içinde yoruldum gerçekten. Noktaları sevmiyorum ama onları koymak da nedense hep bana düşüyor. Üstüne basarak yine söylüyorum, ben noktaları sevmiyorum sevmeyeceğim de.

11 comments

 1. Sabırlar diliyorum. Aslında her nokta, yeni bir cümlenin başlangıcıdır. Biz bedenli insanlar, burada noktayı koyanın yeni cümlesine nerede başladığını bilemeyiz. Kesin olan her nokta yeni bir başlangıçtır. Allah kolaylığınızı versin, sabırlar.

  Liked by 2 people

 2. Nokta (.) değil de noktalı virgül (;) koyun hocam. Çünki ölüm öldürmüyor. Yepyeni bir alemde yeni bir yaşam ve hayatı beraberinde getiriyor. Tıpkı doğmadan evvel geldiğimiz yer gibi, farklı bir boyut orası. Mevlâ taksîratını (kusurlarını) affetsin. Mekânı cennet olsun.💐 Cenâb-ı Allah bizleri de hayatı anlamlı yaşayıp, gönlü ferah kullarından eylesin. Amin. (Ruhuna Fatiha…)

  Liked by 1 kişi

 3. Sabır diliyorum.. Hiç geçmiyor sevdiklerin acısı.. Yıllardır babamı birakamamisken bu sene üç dostu yitirdim arka arkaya. Içimdeler elbet ama özlemim dinmiyor.. Sadece.. yaşamaya devam ediyoruz. Onların olmasını istediği gibi bir hayat sürmeye çalışıyorum. Sözlerini kulaklarımda ve kalbimde tutuyorum. Yazın Gürcan Bey. Boş kalmayın. Yüreğinize sükunet dilerim..

  Liked by 1 kişi

  • Yazı yazmak beni oyalıyor ama gözlerimin önündeki yaşanmış saniyeler, dakikalar beni çok yoruyor. Göz hafızam her an bir şeyleri önüme koyuyor. Alışacağım, yazacağım, hayat akıp gidecek. İlginize müteşekkirim, tekrara teşekkür ederim.

   Liked by 1 kişi

    • Merhaba,sizinle tesadüfen bir arkadaşımın facebook paylaşımından tanışıyorum. Merak ettim. Yazınızı okudum. Ne ilginç,aynı duyguları,aynı acıyı,aynı çıkmazları yaşadım. Siz çok güzel dile getirmişsiniz. Ben de o sahneleri silmek istiyorum. Ben de kızkardeşimi 44 yaşında bir bayram sabahı evimin kapısında kollarımda kaybettim. Sözün bittiği yer. 2 yıl oldu. Hala onun hakkında konuşamıyorum. O sahneleri de aklımdan bir türlü atamıyorum. Çok zor. Hepsinin mekanı cennet olsun 🙏🙏

     Liked by 2 people

     • Kız kardeşinizin kaybı için çok üzüldüm, acınızı paylaşıyorum. Ne kadar güzel insanlarmış ki beynimizde, ruhumuzda izlerini bırakmışlar. Size canı gönülden katılıyorum, hepsinin mekanı cennet olsun. Sağlıcakla kalın, lütfen bu günlerde dikkatli olun.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s