İlk romanım, ‘Karlar arasında’

Bizler medeniyetler zincirinin üzerinde oturan tek ülkede yaşıyoruz ama bunun farkında bile değiliz. Bu topraklarda kurulmuş ve yıkılmış medeniyetlerin sayısı öyle birkaç tane değildir. Kendi adıma köklerimin burada olduğunu biliyorum, Türküm ama var olan geniş genetik yelpaze içerisinde belki genlerimin yapısında Likya, Karya, Frigya, Eti, Truva veya Bizans’tan da damlalar vardır.

Bizler burada yıllarca yaşamış medeniyetleri de göz ardı edemeyiz, bu düşünceyle ilk romanımı yazmaya başlamıştım. Şimdi henüz yayınlanmamış olan bu mistik romanımın özetini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sağlık ve sevgiyle kalın.

 

kayamezarlari4

‘Karlar Arasında’ isimli mistik roman çalışmamı iki cilt olarak hazırladım. Birinci cilt 62 bölüm ve 283 Word sayfası, ikinci cilt ise 68 bölüm ve 304 Word sayfası büyüklüğündedir.

Bu çalışmamın özeti ise şu şekildedir:

Anadolu’da M.Ö 1150 yıllarında Muğla civarında kurulmuş olan Karya krallığı, Kar medeniyeti tarafından oluşturulmuştur. İleriki yıllarda Truva taraflarından Kral Altes önderliğinde gelen Lelegler de onlara katılmışlar.

Efsaneye göre Karya Kralı Miletos’un ikiz çocukları olur. Erkek olana Kaunos, kıza da Byblis adı verilir. Büyüdüklerinde Prenses Byblis, ikizi olan Kaunos’a âşık olur ama ondan bir karşılık bulamaz. İkizini bir daha görmek istemeyen Prens Kaunos, babasının ülkesini terk edip Lidya sınırında bulunan Dalyan’ın karşısında Kaunos kentini kurar. Prenses Byblis ise üzüntüyle çok gözyaşı döker ve sonunda kayalıklardan atlayıp intihar eder. İşte Dalyan’ın su kanallarının onun gözyaşlarıyla ve su perilerinin onu pınara dönüştürmesiyle oluştuğu anlatılmaktadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s